Dołącz do Grzegorza Gawlika i odkrywaj niezwykłe wulkany na całym świecie. Sprawdź, czy wiesz do jakich miejsc dotarł Grzegorz w ramach swojego unikatowego projektu „100 wulkanów”. Weź udział w konkursie na naszym facebookowym profilu i wygraj Przewodnik Trekkingowy „Projekt 100 wulkanów – TOP 15 – Najpiękniejsze Wulkany Ziemi ” Grzegorza Gawlika z podpisem autora – laureata Nagrody Magellana za „Najlepszą publikację turystyczną”. Dowiedz się, jak dołączyć do zabawy.
Jak wziąć udział w konkursie?
Wejdź na fanpage Bezpieczny Powrót na Facebooku i pod postem konkursowym zostaw odpowiedź: jakie wulkany znajdują się na zamieszczonych w poście zdjęciach.
Na najlepszych odkrywców czekają nagrody:
- 1 i 2 miejsce: Przewodnik trekkingowy „Projekt 100 wulkanów. Top 15” Grzegorza Gawlika z podpisem autora.
- 3 miejsce: Praktyczna apteczka podróżna z profesjonalnym wyposażeniem – na dalsze i bliższe wyprawy.
- 4 miejsce: Selfiestick – do uchwycenia wakacyjnych ujęć.
Poznaj „Projekt 100 Wulkanów”
Projekt 100 Wulkanów – TOP 15 – Przewodnik Trekkingowy – Najpiękniejsze Wulkany Ziemi Grzegorza Gawlika otrzymał Nagrodę Magellana w Konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne”. To wyjątkowa publikacja, jakiej jeszcze nie było – w Polsce, a być może też na świecie. Autor zawarł w niej cząstkę materiałów unikatowego – PROJEKTU 100 WULKANÓW, który obchodzi swoje 15-lecie.
Przewodnik Grzegorza Gawlika zainteresuje zarówno miłośników trekkingu i gór, jak i tych co lubią książki przygodowe. Pasjonaci fotografii i ciekawostek znajdą wiele wartościowych materiałów. Są też materiały popularno–naukowe, dla tych którym zdobywanie wiedzy sprawia przyjemność. Co znajdziecie na 336 stronach?
- przewodnik po 15 ciekawych trekkingowych wulkanach – znanych, nieznanych, najwyższych i tych niższych, od aktywnych po wygasłe – rozsianych po całym świecie. Dla tych co chcą wejść na jeden z nich, a może na wszystkie, Grzegorz Gawlik stworzył specjalny system oceny trudności i aktywności podczas zdobywania wulkanów. W przewodniku m.in: Ojos del Salado, Llullaillaco, Kilimandżaro, Elbrus, Demawend, Ararat, Kazbek, Pico de Orizaba, Iztaccíhuatl-Popocatepetl, Etna, Yellowstone, Rinjani, Fuego-Acatenango, Kawah Ijen, Hvannadalshnúkur. Wśród informacji są między innymi: którędy wejść, kiedy, ile to kosztuje, gdzie spać, czy potrzebne są pozwolenia, kwestie bezpieczeństwa, sprzęt i wszystko co jest potrzebne by przygotować się do wyjazdu
- duże fragmenty dzienników z wypraw, które powstawały na wulkanach, dzięki temu są autentyczne, z zachowanymi emocjami, wrażeniami i zawierają wiele praktycznych wskazówek. To dla tych, którzy niekoniecznie chcą zdobyć wulkan, ale lubią literaturę faktu
- mnóstwo ciekawostek
- ponad 150 zdjęć i map
- rozdział o „polskich wulkanach”, gdzie m.in. odpowiedź czy Ślęża jest wulkanem oraz gdzie w Polsce działały wulkany
- najbardziej zabójcze wulkany, najciekawsze miejsca wulkaniczne
- rozdział o sprzęcie potrzebnym na wulkany i jak na nie można bezpiecznie wchodzić
- słownik pojęć wulkanicznych
Przewodnik może być twój. Weź udział w konkursie. Odpowiedź na pytanie konkursowe zostaw w komentarzu pod postem, podając numer i nazwę wulkanu. Cztery najtrafniejsze odpowiedzi – nagrodzimy. Decyduje liczba poprawnie nazwanych wulkanów oraz czas odpowiedzi. Czekamy do 31 lipca. Zapraszamy do zabawy.
Weź udział »
Regulamin konkursu dostępny tutaj.